Autotrakčné lehátko

Blahodárne účinky obrátenej polohy

Blahodárne účikny obrátenej polohy

Uvoľňuje stuhnutý krk, šiju, chrbát, kríže, bedrové kĺby, kolená, vnútorné orgány. Uvoľňuje celé telo i mysel.


Účinky obrátenej polohy

AUTOTRAKČNÉ LEHÁTKO


  • Prevencia pre zdravých
  • Liečenie pre chorých
  • Blahodárne účinky na organizmus


Obrátená poloha pôsobí veľmi dobre na náš celý organizmus a to do takej miery, že by sme ju mali vykonávať aspoň jedenkrát denne cca 15 minút. Prednosťou autotrakčného lehátka je veľmi jednoduché zrealizovanie liečby a veľká efektivita ako v rámci prevencie, tak i v liečbe ochorenia. 

U človeka je krvný obeh v podstate vertikálny a zemská príťažlivosť v ňom hrá dôležitú úlohu. Pod rovinou srdca je ňou postihnutý hlavne žilový obeh. Aby sa krv v žilách dostala do srdca a do pľúc, musí prekonať zemskú príťažlivosť. Dochádza k tomu svalovými sťahmi, ktoré stlačujú žily a tlačia krv smerom k srdcu. U civilizovaného človeka, ktorý vedie prevažne sedavý spôsob života, sú svalové sťahy zabezpečujúce normálnu rýchlosť krvného obehu nedostatočné. To vedie k nahromadeniu žilnej krvi v dolných končatinách, najčastejšie v brušnej oblasti, kde krv stagnuje v brušných orgánoch, čo narušuje ich dobrú funkciu. Vzpriamená poloha je taktiež príčinou posunutia vnútorných orgánov (poklesu žalúdku, čriev...), čo vedie k funkčným poruchám. Preto i jogíni celkom logicky kladú veľký dôraz na obrátené polohy ( sviečka, stoj na hlave...), ktoré umožňujú skoro okamžite odstrániť nevýhody vzpriameného postoja.

V obrátenej polohe na autotrakčnom lehátku sa svaly rýchlo uvoľňujú a chrbtica sa citeľne predĺži už po niekoľkých minútach. Toto predĺženie je spôsobené znovunasiaknutím tekutiny do jadra platničky, ktoré vyživuje chrupavku. Tým docháza k regenerácii medzistavcových platničiek. Vzhľadom k tomu, že pre bolesti chrbta je charakteristické ich opakovanie a vekom docháza k degenerácii, je to dôvod pre pravidelné používanie lehátka.

Obrátenou polohou na autotrakčnom lehátku dosahujeme:

  • predcházame vzniku statických porúch chrbtice (skolióza) u mladých jedincov
    v období rastu
  • prevencia vzniku bolestivých vertebrogénnych stavov (bolesti chrbta)
  • dostatočným prekrvením tváre tepennou krvou je pokožka lepšie vyživovaná ako pomocou kozmetických prípravkov. Vďaka obrátenej polohe docháza k omladzovaniu pleti pokožky a k jej regenerácii
  • docháza k dobrému prekrveniu vlasovej pokožky a k podpore rastu vlasov
  • odstránenie nespavosti a prehĺbenie spánku

Prečo je autotrakčné lehátko vhodným riešením pre Váš chrbát?

Dlhodobé jednostranné zaťažovanie tela v pokoji (napr. sedenie v aute, za PC, státie pri pokladni, katedre ...) alebo pri pohybe (napr. práca pri páse, vo vinohrade) je prirodzeným javom súčasného života. 

 Pri jednostrannom zaťažení tela najviac trpí váš chrbát, kde sa nachádza veľké množstvo nervov. Príčinou bolesti chrbta sú svalová a kostrová nerovnováha alebo blokády stavcových kĺbov. 

Nepríjemná bolesť v chrbte útočí hlavne do šije, medzi lopatky, do driekovej oblasti, do krížov a vystreľuje až do sedacieho svalu, stehna alebo do lýtka. 

Aby Váš chrbát prestal trpieť, prichádza na scénu doktor Autotrakčné Lehátko. 

Do autotrakčného lehátka sa stačí uložiť a jeho rotujúca lavica Vás plynulo a bezpečne pretočí do pozície hlavou smerom k zemi - pozri video hore. 

Už vodorovná poloha na autotrakčnom lehátku má liečivé účinky. Pri zotrvaní v obrátenej polohe dochádza k odstraňovaniu svalovej a kostrovej nerovnováhy vo vašom tele. Výsledkom je výrazná úľava od bolesti chrbta. 

Pri pravidelnom len niekoľko minútovom používaní autotrakčného lehátka sa upravia vzdialenosti medzi stavcami, čím dochádza k úľave od bolesti chrbtice. Autotrakčnú lavicu využívajú pri svojej práci maséri, tréneri i fyzioterapeuti, ktorí s ňou dosahujú skvelé výsledky.

Cenník terapie


15 min.

15 min. rehabilitácia na autotrakčnom lehátku 

7€

30 min. 

10 min autotrakčné lehátko + 20  min. masáž

14€

45 min. 

15 min autotrakčné lehátko + 30 min. masáž

21€

60 min. 

20 min autotrakčné lehátko + 40 min. masáž 

28€